Syntetické lano pro naviják 10 mm - 30 m

Neohodnoceno
5 359 Kč / ks 4 428,93 Kč bez DPH
Skladem

12 pramenné splétané syntetické lano v průměru 10 mm s očnicí pro naviják a délkou 30 m

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nemůžete koupit pevnější syntetické lano než je toto. Možná jste slyšeli o výměnách ocelových lan v navijácích za vysokopevnostní textilní lana... tak tohle je ono! Syntetické lano je vyrobeno 100 % ze speciálního polyethylenu s ultra vysokou molekulovou hmotností (UHMWPE - často také známe pod názvy Dyneema nebo Spectra). Lano je splétáné ze 12 pramenů. V případě srovnání s ocelovým lanem o stejném průměru má toto lano vyšší pevnost! Pokud vezmeme ocelové lano o průměru 10 mm (6x36WS IWRC) tak praskne při 63 kN, naše syntetické lano praskne až při 102,97 kN. Další nespornou výhodou je jeho váha, která je oproti ocelovému lano skutečně nízká.

synteticke lano 1

Textilní lano má navíc další benefity jako je vysoká flexibilita neboli ohebnost, možnost splétání nebo plování lana na hladině vody. Lano neabsorbuje vodu a je samozřejmě možné ho používat i v mrazech. Odolává vnějším vlivům, jako je například UV záření nebo koroze. 

synteticke lano zelene

Lano na jednom konci obsahuje zapletenou očnici pro textilní lana a na druhém konci je koncovka určená pro přišroubování na naviják s otvorem o velikosti 7 mm. Lano je navíc na konci, který se šroubuje na naviják, nabarveno na červeno v délce 1 metru, aby nedošlo k nechtěnému poškození při vytočení lana z navijáku. Na laně se navíc nachází černý ochranný obal proti oděru v délce 1 metru. 

 koncovka syntetickeho lana

Ideální lano do navijáků u terénních aut.

Specifikace

Průměr: 10 mm
Délka: 30 metrů
Barva: zelená
Síla při přetržení: 10 500 kg
Použití: naviják terénních aut

 

navijaknavijak 1navijak 3

U syntetického lana je v balení popruh oko-oko pro zabránění vytržení konce syntetického lana z navijáku.
Montáž popruhu je znázorněna na obrázcích níže. Lano se nejprve protáhne okem směřujícím do středu navijáku, poté se lano několikrát obtočí na navijáku přes popruh a vloží se do druhého oka a připevní k navijáku. Popruh poté zajistí, že se lano nikdy nevymotá až k úplnému konci lana a nehrozí jeho vytržení z navijáku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: