Syntetické lano pro naviják 10 mm - 30 m

Neohodnoceno
5 359 Kč / ks 4 428,93 Kč bez DPH
Skladem

12 pramenné splétané syntetické lano v průměru 10 mm s očnicí pro naviják a délkou 30 m

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nemůžete koupit pevnější syntetické lano než je toto. Možná jste slyšeli o výměnách ocelových lan v navijácích za vysokopevnostní textilní lana... tak tohle je ono! Syntetické lano je vyrobeno 100 % ze speciálního polyethylenu s ultra vysokou molekulovou hmotností (UHMWPE - často také známe pod názvy Dyneema nebo Spectra). Lano je splétáné ze 12 pramenů. V případě srovnání s ocelovým lanem o stejném průměru má toto lano vyšší pevnost! Pokud vezmeme ocelové lano o průměru 10 mm (6x36WS IWRC) tak praskne při 63 kN, naše syntetické lano praskne až při 102,97 kN. Další nespornou výhodou je jeho váha, která je oproti ocelovému lano skutečně nízká.

synteticke lano 1

Textilní lano má navíc další benefity jako je vysoká flexibilita neboli ohebnost, možnost splétání nebo plování lana na hladině vody. Lano neabsorbuje vodu a je samozřejmě možné ho používat i v mrazech. Odolává vnějším vlivům, jako je například UV záření nebo koroze. 

synteticke lano zelene

Lano na jednom konci obsahuje zapletenou očnici pro textilní lana a na druhém konci je koncovka určená pro přišroubování na naviják s otvorem o velikosti 7 mm. Lano je navíc na konci, který se šroubuje na naviják, nabarveno na červeno v délce 1 metru, aby nedošlo k nechtěnému poškození při vytočení lana z navijáku. Na laně se navíc nachází černý ochranný obal proti oděru v délce 1 metru. 

 koncovka syntetickeho lana

Ideální lano do navijáků u terénních aut.

Specifikac

Průměr: 10 mm
Délka: 30 metrů
Barva: zelená
Síla při přetržení: 10 500 kg
Použití: naviják terénních aut

 navijaknavijak 1navijak 3

Zdarma společně se syntetickým lanem je dodáván popruh oko - oko, který slouží jako pojistka, že si nevytrhnete šroubek, který drží konec lana přílišným vymotáním. Popruh se umístí na naviják, konec s otvorem pro šroub se provlékne okem popruhu, poté se několik obrátek lana umístí na popruh a nakonec se provlékne lano druhým okem a zašroubuje se šroubek. Při vymotání lana z navijáku se lano zasekne na popruhu a začne se namotávat zpět. Nehrozí tak vytrhnutí šroubku. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: