Ocelová lana

Ocelová lana a lanové vazáky mají hojné využití v různých odvětvích průmyslu. Díky jejich skvělým vlastnostem a širokým možnostem použití jsou velmi oblíbená. 

Ocelové lana balíme do svazků nebo na cívky, v případě zájmu si můžete vybrat způsob balení. Provedení ocelových lan je holé nebo pozinkované s povrchem suchým nebo konzervovaným - mazaným. Pozinkovaná ocelová lana nabízíme také s nástřikem PVC nebo NYLONU.

Ocelových lan existuje několik typů, každý typ se hodí pro jiné účely. Dále jsou vysvětleny jednotlivé typy a jejich výhody a nevýhody. Pokud si nejste jisti správnou volbou, neváhejte nás kontaktovat a my Vám poradíme vhodný typ pro Vaše použití.

U ocelových lan platí pravidlo, že čím má lano menší počet drátů, tím je lano tvrdší a méně ohebnější, ale je odolnější vůcí otěru. Naopak lano, které má větší počet drátů je sice ohebnější, ale také je náchylnější na otěr.

Druhy lan:

j1x19

Jednopramenná lana »

Jsou složená z jednoho pramene. Používají se jako výplň lan (jádro), nosné lana a bovdeny.

 

  

 

j6x7

Šestipramenná lana »

Jsou vinutá klasických způsobem. Obsahují malý počet hrubších drátů stejného průřezu. Mají nižší ohebnost, ale dobrou odolnost vůči oděru a jednoduchou levnou výrobu.

 

    

j6x19s

Lana typu Seal »

Jsou lana vinutá souběžným způsobem. Každý pramen má vnější vrstvu drátů větších průměrů. Jsou tak odolnější proti oděru oproti běžným typům lan. Lana mají menší ohebnost, ale velmi dobře snášejí rázové zatížení. Ohebnost se u některých typů vylepšuje dráty menších průměrů umístěných v první a druhé vrstvě. 

 

 

j6x26ws

Lana typu Seal Warrington »

Jsou lana vinutá souběžným způsobem. Kombinují přednosti lan typu Seal a Warrington. Lano typu Seal Warrington obsahuje dráty většího průřezu ve vnější vrstvě, čímž je zlepšena odolnost proti oděru (výhoda lan typu Seal) a zároveň jednotlivé vrstvy obsahují dráty střídavě s větším a menším průměrem, čímž je dosaženo lepšího využití průřezu lana (výhoda lan typu Warrington). Díky drátům s menším průřezem je zajištěna dostatečná ohebnost i při poměrně malém počtu drátů. 

 

18x7Lana typu Herkules »

Jsou vícepramenná lana vinutá klasickým způsobem s větším počtem drátů ve více pramenech. Lana jsou značně ohebná a prakticky se nekroutí.

  

 

j6xk26wsZtvárněná lana »

Jsou lana, které jsou vystaveny ztvárňovacímu procesu, takovému jako je protahování, válcování nebo pěchování. Tímto speciálním výrobním postupem je dosažena vyšší odolnost vůči opotřebení. Lana snesou velké zatížení, jsou spolehlivá a mají vysokou živostnost.
 

 

6x7 pvcLana potažená PVC »

Jsou pozinkované ocelové lana s obalem z PVC, který slouží jako ochrana před působením vnějších vlivů a zároveň je chráněn materiál před proříznutím lanem.
Lano vám zabalíme do svazku nebo navineme na cívku. 
 
 


Možnosti zakončení »

zakonceni