Syntetické lano pro naviják 5 mm - 15 m

Neohodnoceno
853 Kč / ks 704,96 Kč bez DPH
Skladem

12 pramenné splétané syntetické lano v průměru 5 mm s očnicí pro naviják a délkou 15 m

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nemůžete koupit pevnější syntetické lano než je toto. Možná jste slyšeli o výměnách ocelových lan v navijácích za vysokopevnostní textilní lana... tak tohle je ono! Syntetické lano je vyrobeno 100 % ze speciálního polyethylenu s ultra vysokou molekulovou hmotností (UHMWPE - často také známe pod názvy Dyneema nebo Spectra). Lano je splétané ze 12 pramenů. V případě srovnání s ocelovým lanem o stejném průměru má toto lano vyšší pevnost! Pokud vezmeme ocelové lano o průměru 5 mm (6x19 WSC) tak praskne při 14,62 kN, naše syntetické lano praskne až při 28,43 kN. Další nespornou výhodou je jeho váha, která je oproti ocelovému lano skutečně nízká.

synteticke lano 1

Textilní lano má navíc další benefity jako je vysoká flexibilita neboli ohebnost, možnost splétání nebo plování lana na hladině vody. Lano neabsorbuje vodu a je samozřejmě možné ho používat i v mrazech. Odolává vnějším vlivům, jako je například UV záření nebo koroze. 

synteticke lano modre

Lano na jednom konci obsahuje zapletenou očnici pro textilní lana a na druhém konci je koncovka určená pro přišroubování na naviják s otvorem o velikosti 5 mm.  Lano je navíc na konci, který se šroubuje na naviják, nabarveno na červeno v délce 1 metru, aby nedošlo k nechtěnému poškození při vytočení lana z navijáku. Na laně se navíc nachází černý ochranný obal proti oděru v délce 1 metru. 

 koncovka syntetickeho lana

Ideální lano do navijáků u čtyřkolek a malých bugin.

Specifikace

Průměr: 5 mm
Délka: 15 metrů
Barva: modrá
Síla při přetržení: 2 900 kg
Použití: naviják čtyřkolek a bugin

 

 

navijaknavijak 1navijak 3

U syntetického lana je v balení popruh oko-oko pro zabránění vytržení konce syntetického lana z navijáku.
Montáž popruhu je znázorněna na obrázcích níže. Lano se nejprve protáhne okem směřujícím do středu navijáku, poté se lano několikrát obtočí na navijáku přes popruh a vloží se do druhého oka a připevní k navijáku. Popruh poté zajistí, že se lano nikdy nevymotá až k úplnému konci lana a nehrozí jeho vytržení z navijáku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: