Syntetické lano pro naviják 8 mm - 20 m - dvojité

Neohodnoceno
3 177 Kč / ks 2 625,62 Kč bez DPH
Skladem

12 pramenné splétané syntetické lano v průměru 8 mm s očnicí pro naviják a délkou 20 m

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nemůžete koupit pevnější syntetické lano než je toto. Možná jste slyšeli o výměnách ocelových lan v navijácích za vysokopevnostní textilní lana... tak tohle je ono! Syntetické lano je vyrobeno 100 % ze speciálního polyethylenu s ultra vysokou molekulovou hmotností (UHMWPE - často také známe pod názvy Dyneema nebo Spectra). Vnitřní část lana je splétaná ze 12 pramenů a lano je na povrchu opleteno druhou vrstvou, ze stejného materiálu. Celé lano je oproti běžnému syntetickému lanu tvrdší a odolnější oproti oděru. V případě srovnání s ocelovým lanem o stejném průměru má toto lano vyšší pevnost! Pokud vezmeme ocelové lano o průměru 8 mm (6x19 WSC) tak praskne při 37,47 kN, naše syntetické lano praskne až při 59,82 kN. Další nespornou výhodou je jeho váha, která je oproti ocelovému lano skutečně nízká.

synteticke lano

Textilní lano má navíc další benefity jako je vysoká flexibilita neboli ohebnost, možnost splétání nebo plování lana na hladině vody. Lano neabsorbuje vodu a je samozřejmě možné ho používat i v mrazech. Odolává vnějším vlivům, jako je například UV záření nebo koroze. 
ocnice na syntetickem lane

Lano na jednom konci obsahuje zapletenou očnici pro textilní lana a na druhém konci je koncovka určená pro přišroubování na naviják s otvorem o velikosti 5 mm.  Lano je navíc na konci, který se šroubuje na naviják, nabarveno na červeno v délce 1 metru, aby nedošlo k nechtěnému poškození při vytočení lana z navijáku. Na laně se navíc nachází černý ochranný obal proti oděru v délce 1 metru. 

koncovka syntetickeho lana

Ideální lano do navijáků u terénních aut.

Specifikace

Průměr: 8 mm
Délka: 20 metrů
Barva: černá
Síla při přetržení: 6 100 kg
Použití: naviják u terénních aut            

navijaknavijak 1navijak 3

Zdarma společně se syntetickým lanem je dodáván popruh oko - oko, který slouží jako pojistka, že si nevytrhnete šroubek, který drží konec lana přílišným vymotáním. Popruh se umístí na naviják, konec s otvorem pro šroub se provlékne okem popruhu, poté se několik obrátek lana umístí na popruh a nakonec se provlékne lano druhým okem a zašroubuje se šroubek. Při vymotání lana z navijáku se lano zasekne na popruhu a začne se namotávat zpět. Nehrozí tak vytrhnutí šroubku. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: